#1 2008-08-13 22:10:55

Kon

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-13
Posty: 3
Punktów :   

Gotei 13

http://img257.imageshack.us/img257/6857/gotei13dv0.png

Gotei 13 (護廷十三隊 - goteijūsantai) jest to nazwa 13 oddziałów obronnych Społeczeństwa Dusz, do których większość Shinigami po ukończeniu sześcioletniej Akademii zostaje przydzielona.
Kilka ma swoją specjalizację:

   1. oddział 4 zajmuje się leczeniem
   2. oddział 12 zajmuje się badaniami
   3. oddział 11 jest specjalnie wytrenowany do walki i uważa się za najsilniejszy
   4. dywizja 2 ma na celu prowadzenie porządku w Społeczności Dusz a także kontrolę nad liczbą Pustych na Ziemi

Czy pozostałe dywizje mają swoją specjalizację... nie wiadomo.

Rangi
Jak przystało na organizację obronną i Gotei 13 posiada rangi (tłumaczenia mogą nie do końca odpowiadać oryginałom) .

Generał (総隊長 - sōtaichō)
Dowódca całego Gotei 13 oraz 1 dywizji. Aktualnie jest nim Shigekuni Yamamoto-Genryūsai.

Kapitan (隊長 - Taichō)
Kapitanowie są dowódcami poszczególnych dywizji Gotei 13. Jednostki, którym przewodzą liczą od około 200-500 podkomendnych. Szczerze mówiąc taichō oznacza "dowódcę jednostki" co oznacza rangę oficerską. Generalnie są najbardziej uznaną społecznością w Soul Society.
Za wyjątkiem Zarakiego, wszyscy kapitanowie osiągnęli bankai co sprawia, że są dużo silniejsi od swoich poruczników (pomimo braku bankai, Zaraki nadal im dorównuje, a nawet przewyższa ich siłą...). Większość z nich do perfekcji opanowała tajniki shunpō czy kidō i posiada olbrzymią wiedzę na temat historii Shinigami oraz taktyk bitewnych.
Są trzy sposoby zostania kapitanem:

   1. Zdać test sprawności kapitańskiej (隊首 - taishu), w czym niezbędne jest osiągnięcie bankai. Większość kapitanów zyskała pozycję dzięki tej opcji. Co najmniej trzech aktualnych kapitanów, włączając generała (kapitan 1 dywizji), musi uznać test za zdany.
   2. Uzyskać rekomendacje od co najmniej 6 kapitanów i uznanie od 3 z 7 pozostałych.
   3. Pokonanie kapitana w walce 1 na 1, przy 200 świadkach z dywizji owego kapitana. Jak na razie Zaraki jest jedynym znanym kapitanem, któremu się to udało...

Porucznik (副隊長 - Fukutaichō)
Porucznicy zajmują drugie miejsce w każdej dywizji jednakże nie odpowiadają tylko za swoją dywizję. Jak przystało na najważniejszego wśród podkomendnych kapitana zajmują się codziennymi operacjami.
W razie śmierci kapitana lub innej sytuacji uniemożliwiającej mu przewodzenie dywizji, porucznik przejmuje tymczasowo dowództwo do czasu powrotu (wyboru nowego) kapitana.

Oficerowie
Zajmują miejsca od 3 do 20 w dywizji. Miejsca wyższe może zajmować tylko jeden utytułowany oficer, jednakże te niższe mogą być dzielone już przez kilku.
Jedynym wyjątkiem jest odział 13, gdzie jest dwóch oficerów zajmujących 3 pozycję i brak jest porucznika (uczczenie pamięci Shiba Kaien'a?).

Insygnia i limit
Każda dywizja ma swój własny symbol, przedstawiający jej rolę w Gotei 13. Wszystkie te symbole wydają się być kwiatami.
W momencie, gdy na kapitana lub porucznika nakładany jest limit mocy, na ich ciele pojawia się symbol ich dywizji do czasu jego zdjęcia.
Każdy symbol ma też swoje specyficzne znaczenie. Jak do tej pory znamy tylko znaczenie symbolu dwóch dywizji... Symbol 11 dywizji znaczy "walcz?", natomiast symbol oddziału 6 "rozważ szlachetnie?".

http://img171.imageshack.us/img171/2317/300pxgoteiflowerbs2.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wilcza paszcza margonem www.paranoidparade.pun.pl pytania o chłopakach www.nowytemat.pun.pl jak rozlozyc um na maga margo